Choď na obsah Choď na menu
 

Michael v Česku

24. 1. 2013

Bola to práve Praha, ktorú si Michael Jackson vybral ako sochaprague.jpgprvé miesto koncertnej šnúry k albumu HIStory. Na pražskom výstavisku bola vztýčená obrovská socha Michaela Jacksona v nadživotnej veľkosti a dávala vedieť, že práve tu Michael do roka a do dňa bude koncertovať.

A Michael naozaj prišiel. Koncert sa odohral 7. septembra 1996 na Letné a Praha na jeho pobyte zarobila 4 milióny korún. Michael strávil v Prahe 5 dní. Priletel súkromným lietadlom typu Boeing 3. septembra na ruzyňské letisko, odtiaľ odišiel do hotela Intercontinental, kde sa ubytoval v prezidentskom apartmáne.

 
 
 
 
 
 
Pre každého človeka prague.jpgmusel byť zážitok stretnúť popového kráľa v súkromí. To sa podarilo Zděnkovi Záhradníkovi, ktorý mu robil bodyguarda počas Jacksonovho pobytu v Prahe. Český ochranca mal možnosť spoznať Michaela aj v súkromí. Tvrdí, že slávny spevák bol veľmi tichý a utiahnutý, dokonca mal strach z ľudí. Počas svojho pobytu v Prahe navštívil aj detských onkologických pacientov, či detské domovy, kde rozdával plyšové hračky. Pre Zděnka Záhradníka bol veľký zážitok stretnúť sa s Michaelom Jacksonom osobne:
 
 
 
 
History World Tour v číslach
* Kráľ popu pri ňom odohral 82 koncertov, na ktoré prišlo viac ako 4,5 milióna fanúšikov v 58 mestách, 35 krajinách a 5 kontinentoch.
* Priemerne každý z týchto koncertov navštívilo skoro 55 000 fanúšikov.
* Celý náklad prevážalo 43 kamiónov.
* Postavené pódium vážilo 550 ton.
* S Michaelom pri turné spolupracovalo viac ako 160 ľudí.
* V každom meste bolo najatých ďalších 200 ľudí, ktorí stavali pódium a 200 ľudí ako ochranka. Len o to, aby pri tejto šou pracovali správne svetlá sa staralo 14 ľudí.
* Vo Wembley vo Veľkej Británii presiahol počet predaných vstupeniek 1 milión ľudí.
* Na Novom Zélande sa vstupenky na 2 koncerty vypredali v rekordnom čase a to za 3,5 hodiny.
 
 
Priebeh Michaelovho pobytu v Prahe
V štvrtok 5. septembra zostáva kvôli zlému počasiu vo svojom apartmáne, z ktorého má výhľad priamo na svoju obriu sochu, postavenú na Letnej v mieste, kde stál Stalinov pomník a po šiestej hodine odchádza na poslednú skúšku pred koncertom.
michael-visited-the-czech-republic-as-part-of-his-history-world-tour-91--m-4.jpg
Deň pred koncertom sa vydáva na prehliadku Pražského hradu a po prehliadke Chrámu svätého Víta sa stretáva s prezidentom Václavom Havlom. Popoludní odchádza do detského domova na Zbraslavi, a potom do traumatologického detského centra v motolské nemocnici, kde deťom rozdáva hračky, ktoré v stredu v meste nakúpil.
Celá oblasť Letenských sadov je deň pred koncertom uzavretá.
V piatok 7. septembra Michael trávi celý deň v hotelovom apartmáne, ktorý opúšťa až pri odchode na svoje vystúpenie.
 
Policajti v okolí Letenské pláni odkláňajú dopravu, postavené sú 5 km dlhé zátarasy. Od rána tu postávajú stovky fanúšikov, ktorí chcú získať čo najlepšie miesto. 148126_415630901838780_228740200_n.jpgUsporiadatelia ich však na Letnú púšťajú až v 14:00 hod. Krátko po siedmej hodine sa na javisku objavuje predskokan, švajčiarský spevák DJ Bobo. V 20.30 hod. začína hlavná show. Na obrích obrazovkách fanúšikovia sledujú dokument, ktorý zachycuje Michaelov umelecký život michael-jackson-talitha-history.gifformou 3D letu v rakete, ktorá sa náhle objavuje priamo na pódiu a z nej vystupuje v zlatom kostýme sám Michael Jacksom. Vystúpenie zahajuje skladbou Scream, odspieva 20 piesní a po 2,5 hodinovej show končí hitom Heal The World. V ten okamžik nad Letnou vypuká obrovský ohňostroj. Hneď po koncerte unavený Michael odchádza späť do hotela.
V nedeľu krátko popoludní Michael odlieta do Budapešti, kde sa koná ďalší z koncertov.

 06-29-michael-jackson_full_600.gif

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zlatý kostým, v ktorom Michael vystúpil, mal cenu asi 17 000 €
 6295390_1_l.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Program turné HIStory World Tour:

Scream
They Don`t Care About Us
In The Closet
Wanna Be Startin Something
Stranger In Moscow
Smooth Criminal
You Are Not Alone
The Way You Make Me Feel
Medley Jackson 5
* I Want You Back / The Love You Save / I'll Be There
Medley Off The Wall
* Rock With You / Off The Wall / Don't Stop Til You Get Enough
Billie Jean
Thriller
Beat It
Blood On The Dancefloor
Come Together
Dangerous
Black Or White
Earth Song
Heal The World
History

________________________________________________________________

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.