Choď na obsah Choď na menu
 

Žartík, ktorý nevyšiel

12. 3. 2014

michaellionelin1986.jpg

"Odovzdávanie cien Grammy v roku 1986 sa stalo dejiskom jedného z Michaelových najbizarnejších kúskov - ale zároveň jediným, ktorý nevyšiel podľa jeho predstáv.
Frank Dileo, John Branca, Norman Winter a Michael Jackson často rozoberali kariéru šoubiznisových ikon ako Frank Sinatra a The Beatles, a to, ako boli ich zástupcovia známi tým, že si najímali tínedžerov, aby na ich hviezdy kričali, mávali a skandovali pri verejných vystúpeniach. Hystéria sa dobre vyníma na fotografiách. Michael vždy veril, že takéto najímanie mladých je majstrovský marketingový kúsok.
Jeden večer Michael a Frank telefonovali Normanovi, aby mu predstavili svoj nápad. Michael chcel vyvolať rozruch počas prenosu Grammy Awards vo februári. Dohodlo sa, že Michael a Quincy prijmú cenu, ak We Are The World vyhrá Nahrávku roka. Michaelov plán bol nasledovný: tínedžerka vybehne na pódium zo zákulisia a vrhne sa rovno naňho. Ochranka Billa Braya bude pripravená čakať na správny moment, kedy dievča odtrhnú od Michaela, ktorý bude hrať prekvapeného a rozrušeného. Ceny Grammy budú vysielané medzinárodne, takže celý svet bude svedkom tejto šialenej scény. Ďalší deň bude Michaelova popularita predmetom všetkých novín. 
Frank a Norman boli proti Michaelovmu nápadu. Ak by sa tlač dozvedela, že to dievča si najal sám Michael, bolo by to trápne pre všetkých zainteresovaných. 
"Ale to sa nikdy nedostane von," tvrdil Michael. "Takže, koho najmeme, aby to urobil?"
Frank a Norman nemali odpoveď. Nakoniec publicistka, ktorá pracovala v Normanovej kancelárii našla tínedžerku, o ktorej si myslela, že sa na túto prácu perfektne hodí. A tak bola najatá na tento nevinný podfuk.
V tú noc, keď sa odovzdávali ceny Grammy, všetci zainteresovaní s napätím očakávali výsledok pre Nahrávku roka. Víťazom sa nemohla stať iná skladba ako We Are The World. Michael odetý v čiernom vojenskom saku, červenej košeli s červenou brošňou sa zdvihol zo sedadla. Frank sediaci za ním sa s cigarou hojdajúcou v ústach široko usmial. Michael vyšiel na javisko s Lionelom Ritchiem. Quincy Jones, Dionne Warwick, Kenny Rogers a Stevie Wonder tam boli tiež. Kým Quincy odovzdával svoju ďakovnú reč, Michael sa nervózne pohojdával zo strany na stranu. Nespúšťal oči z postranných krídiel zákulisia, raz z jednej strany, raz z druhej, akoby sa nemohol dočkať, kedy to dievča vyletí na pódium.
Bohužiaľ pre neho, tínedžerka, ktorá mala všetky povolenia na vstup do zákulisia sa nemohla predrať cez zástupy ľudí - technikov, producentov a novinárov zízajúcich na hviezdy na pódiu. Skôr ako sa nešťastná "útočníčka" spamätala, prejavy skončili a ona prepásla príležitosť. Plán stroskotal." 
 
Viditeľne nervózny Michael očakávajúci "útok" na svoju osobu: od 03:15
 
 
"Čo sa stalo? Čo sa stalo?" Chcel vedieť Michael neskôr. "Stojím tam a čakám a čakám, a nič?"
Keď Frank Dileo vysvetlil čo sa pokazilo, Michael vybuchol do smiechu. "Vystrelili ste si zo mňa, tipujem," povedal. "Nemohol som sa sústrediť na nič, lebo som čakal kedy na mňa to dievča skočí... a ona vôbec neprišla. Quincy mi povedal, že som sa tak skrúcal, že si myslel, že potrebujem ísť na záchod! Nabudúce to musíme naplánovať lepšie," rozhodol a žmurkol." 
 
Zdroj: The Magic, The Madness, The Whole Story - Randy Taraborrelli
Preklad: Autorka
 
 
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

...

(Stanča, 15. 3. 2014 14:47)

Ty ale. dokedy si mi to nepovedala v súkromnej pošte. Som nechápala čo tak furt tam prešľapoval a obzeral sa. Už chápem :D
Fiškus jeden.